Ölüm İlanı – Celal Yıldız

ÖLÜM İLANI!
ÜLKEDE ADALET ÖLMÜŞTÜR, İSTİKBAL B..  İÇİNDEDİR.

TÜRKİYE’DE EN BÜYÜK KUMBAS; Başbakan ile Adalet Bakanının bir vatandaşın ceza alması için savcı ve yargıçlara baskı uygulamasıdır.

EN BÜYÜK SANTAJ; bir İranlı’nın üç Türk bakanını satın almasıdır.

EN BÜYÜK UTANMAZLIK; adı soyguncuya çıkmış bakanların yargı önüne gitmemesi ve hala meydanlarda nutuk atmasıdır.

EN BÜYÜK SKANDAL; bir cemaat grubunun bu kadar büyük soygunları gizlice dinlemeyi başarıyla yapabilmesi, piyasaya sürüp halkı aydınlatmasıdır.

EN BÜYÜK UMUT; bu büyük soyguncuların peşine takılan halkımızın aldatıldığını kabul etmesi; ayyuka çıkmış soygunlarla lekelenmiş büyük aşkı, sevgiyi, hüznü terk etmesi “titreyip kendine gelmesi;” bu utanmazlara “Yeter artık dur,” demesi; soyguncuları kaderleriyle baş başa bırakmasıdır.  Aksi taktirde tüm ülke de, İslam’da yozlaşacaktır. Bilinmelidir ki ülkemizde bu güne kadar yolsuzluğa bulaşmış her hükümet yıkılmıştır.

KISA DÖNEMLİ ÇÖZÜM; eğer “AKP” içinde rüşvete bulaşmamış mebuslar varsa; yiğitçe seslerini yükseltip yeni bir hükümetin kurulmasıdır. Ancak “aptestinden kuşkulanmayan vekiller” bu cesareti gösterebilir. Temiz, dürüst sesler yükselmezse, hepsi zan altında kalır. AKP içinden bir hükümet en azından seçimlere kadar bu siyasi krize son verebilir.

KISA DÖNEMLİ İKİNCİ ÇÖZÜM hesabını veremeyecek kadar zengin olmayan; “aptestinden kuşkulanmayan;” hükümete karşı bağımsızlığını koruyan bir DDK(Devlet Denetleme Kurulu)  şayet varsa; bu DDK’nun süratli ve adil bir araştırmayla yargının önünü açması ve iddiaların yargıçlar tarafından araştırılmasını sağlamasıdır.

ARTIK BU HÜKÜMET ÖLÜDÜR! Bir ata sözü; “Fazla söz yalansız, fazla mal haramsız olmaz,” diyor. Yine başka bir ata sözü: “Ateş olmayan yerde duman tütmez,” diyor. Adı soygunculuğa çıkmış olanları sevenlerin mitinglerde bağırması, lider için ağlaması, üzülmesi boşunadır. Dünyada adı haksızlıklara, yolsuzluklara bulaşmış EN BÜYÜK DİKTATÖRLERİN peşine takılmış olan halk; diktatörün ilk yıkılış sürecinde acı çekmiş, travmalar yaşamış, hüsrana uğramıştır. Ama haksız olanların yıkımının sonunda ülkeler huzura ulaşmıştır. Bunun en açık örneği Hitler ve yandaşlarının yenilgisidir. Dünyanın eski ve yakın tarihi bu gibi örneklerle doludur. Soygunculuğu ayyuka çıkmış bir hükümet diktatör metotlarla “asla ve asla” ayakta duramaz. Dertli türküler söyleyip, göz yaşları dökmenin kimseye faydası yoktur.

Otuz yıldır Almanya’da yaşayan bir öğretmenim. İnanın ki, ülkemizde ayyuka çıkmış olan soygun, santaj ve kumpasların yüzde biri bile bir demokratik ülkede olsaydı; hükümet çoktan istifa etmiş ve şaibeliler ikinci gün yargı önüne çıkmıştı. Alman Reisicumhurunun yargılanması en yakın ve en iyi örnektir.

Ülkemizde hem adı soyguna karışmış olanlar, hem de hukuka aykırı dinleme yapanlar mahkeme önüne çıkmadan ülke huzura ulaşamaz. Korkunun ecele faydası yoktur. Bilinmelidir ki; yargı başlarsa suçsuzlar aklanır. Böylece hem kendileri, hem de ülke huzura ulaşmış olur…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>