Hızır Bahtiyar Aytaç’dan FDG Eşbaşkanlarına Mektup

baki_aytac1

Sayın Avrupa Dersim Dernekleri Federasyonu Eşbaşkanları Leyla Gündüzkanat ve Metin Bozdağ.

Sayın Eşbaşkanlar Dersim nüfusu en fazla azalan iller arasında yer almaktadır. Kutsal topraklarımızda 1965 yılında 154.000 insan yaşıyordu aynı dönemde Türkiye’nin nüfusu 31 milyondu bugün ise Türkiyenin nüfusu 80 millyon ancak Dersim’de yanlızca 75.000 civarında insan yaşamaktadır. Köylerimiz virane, mezarlarımız sahipsiz durumdadır. Topraklarımızdan koparıldık ve dünyanın her bir yanına dağıldık. Federasyonunuz Avrupa’da bulunan hemşerilerimizin dillerini, örf ve adetlerini koruma, tarihine sahip çıkma konularında önemli çalışmalar yaptı. Ben de pek çok hemşerimiz gibi uzaktan da olsa çalışmalarınızı saygı ile yakından takip ettim elimden geldiğince de yardımcı olmaya çalıştım. Avrupa’da Dersim’in hümanist kültürünü tanıtmak için çok başarılı çalışmalar yaptınız.

baki_aytacOnlarca yıllık deneyiminiz var. Başta Almanya olmak üzere çok sayıda başarılı, politikacı, iş adamı, akademisyen vd. hemşerilerimizin olduğunu biliyor ve bunlarla gurur duyuyorum. Bu değerli birikim ile Dersim’de ve Avrupa’da birlikte çalışmak isterim.

Dersim yetenekli, zeki insanlar diyarıdır, kendisini yönetme birikimine fazlası ile sahiptir. Dersim için başka yerlerde karar alınmasına gerek yok. Dersim’i Dersim’den Dersimliler ile birlikte yönetmeye talibim. Benim için önemli olan hemşerilerime hizmettir. Dürüst, şeffaf, katılımcı, kendi öz değerlerine sahip çıkan bir belediyecilik yapmak istiyorum. El ele verirsek umudu büyütür, kutsal topraklarımıza hizmet ederiz.
 Sayın Eşbaşkanlar

Seçim demokratik bir yarıştır, hizmet yarışıdır. Aday olmuş diğer arkadaşlarda hemşerilerimizdir, kardeşlerimizdir. Seçim vesilesi ile kimsenin kimseye kötü söz söylemesi, ötekileştirmesi yada baskı yapmasını doğru bulmam. Her seçim sonrası küskünlüklerin yaşanması kardeşlik hukuğuna uygun değildir. Ben hizmet etmeye adayım, Dersim halkına emir vermeye yada dayatmalarda bulmaya gelmiyorum. Dersim halkının bir ferdi olarak onlardan aldığım yetki ile onlarla beraber hizmet etmeye talibim. Kemal Kılıçtaroğlu çok değerli bir hemşerimizdir, tertemiz bir politikacıdır. Yolsuzlukları ve hırsızlığı ayyuka çıkmış Erdoğan bizi canevimizden vurmak isteyecektir. Sayın Kılıçtaroğlu’na karşı “senin hemşerilerin sana güvenip oy vermiyor sen mi Türkiye’yi yöneteceksin” diyerek saldırmaya hazırlanıyor. Erdoğan’ın unuttuğu bir şey var: Dersim Halkı erdemli bir halktır, vefalıdır, kendi değerlerine sahip çıkma bilinci olan bir İqrar toplumudur. Erdoğan’a esaslı bir cevap vereceğine olan inancım tamdır.

Sizlerin katkı ve önerilerini önemsediğimi bir kez daha belirtmek isterim.

Dostça selamlarımla

Hızır Bahtiyar Aytaç – CHP Dersim Belediye Başkan Adayı 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>