Hızır Bahtiyar Aytaç’tan bir mektup da DEDEF’e geldi

baki_aytac

 Sayın Dersim Dernekleri Federasyonu Başkanı Rıza Cangöz

 

Seçildikten sonra bana oy veren vermeyen ayrımı yapmadan Dersim’in bütün sivil toplum kurumları ile beraber, onların katkısı ile halkıma hizmet etmeye adayım. Dersim yetenekli, zeki insanlar diyarıdır, kendisini yönetme birikimine fazlası ile sahiptir. Dersim için başka yerlerde karar alınmasına gerek yok.

Sayın Başkan Dersim nüfusu en fazla azalan iller arasında yer almaktadır. Kutsal topraklarımızda 1965 yılında 154.000 insan yaşıyordu aynı dönemde Türkiye’nin nüfusu 31 milyondu bugün ise Türkiyenin nüfusu 80 millyon ancak Dersim’de yanlızca 75.000 civarında insan yaşamaktadır. Köylerimiz virane, mezarlarımız sahipsiz durumdadır. Topraklarımızdan koparıldık ve dünyanın her bir yanına dağıldık. Dersim dernekleri 1993 de Dersim köyleri boşaltılmasına karşı mücadelesi, Dersim’in nefes boruları olan dedefMunzur ve Harçik Vadilerine yapılmak istenen barajlara karşi mücadele ile kendini gösterdi. Yine Munzur Doğa ve Kültür Festivali gibi önemli bir etkinliğin Dersim’e kazandırılmasında katkıları büyüktür. İlk yıllarda Dersim dili, kültürü ve inancı ile dünyanın dört bir yanına dağılmış hemşerilerimizin buluştukları büyük bir buluşmaydı Festivalimiz. Ancak sonraki yıllarda festivalin kültürel ve dersimi yanı hiçe sayılarak adeta bir partinin propagandasının yapıldığı bir etkinliğe dönüştü. Dersim Milletvekilleri dışlanırken kendi partilerinin temsilcileri sahneye davet edildi. Hep birlikte elele vererek festivali ilk festivaller gibi Dersim Halkına yaraşır bir şekilde organize edeceğiz.

Seçildikten sonra bana oy veren vermeyen ayrımı yapmadan Dersim’in bütün sivil toplum kurumları ile beraber, onların katkısı ile halkıma hizmet etmeye adayım. Dersim yetenekli, zeki insanlar diyarıdır, kendisini yönetme birikimine fazlası ile sahiptir. Dersim için başka yerlerde karar alınmasına gerek yok. Dersim’i Dersim’den Dersimliler ile birlikte yönetmeye talibim. Benim için önemli olan hemşerilerime hizmettir. Dürüst, şeffaf, katılımcı, kendi öz değerlerine sahip çıkan bir belediyecilik yapmak istiyorum. El ele verirsek umudu büyütür, kutsal topraklarımıza hizmet ederiz.

 Sayın Başkan

Seçim demokratik bir yarıştır, hizmet yarışıdır. Aday olmuş diğer arkadaşlarda hemşerilerimizdir, kardeşlerimizdir. Seçim vesilesi ile kimsenin kimseye kötü söz söylemesi, ötekileştirmesi yada baskı yapmasını doğru bulmam. Her seçim sonrası küskünlüklerin yaşanması kardeşlik hukuğuna uygun değildir. Ben hizmet etmeye adayım, Dersim halkına emir vermeye yada dayatmalarda bulmaya gelmiyorum. Dersim halkının bir ferdi olarak onlardan aldığım yetki ile onlarla beraber hizmet etmeye talibim. Kemal Kılıçtaroğlu çok değerli bir hemşerimizdir, tertemiz bir politikacıdır. Yolsuzlukları ve hırsızlığı ayyuka çıkmış Erdoğan bizi canevimizden vurmak isteyecektir. Sayın Kılıçtaroğlu’na karşı “senin hemşerilerin sana güvenip oy vermiyor sen mi Türkiye’yi yöneteceksin” diyerek saldırmaya hazırlanıyor. Erdoğan’ın unuttuğu bir şey var: Dersim Halkı erdemli bir halktır, vefalıdır, kendi değerlerine sahip çıkma bilinci olan bir İqrar toplumudur. Erdemli Dersim Halkı’nın hırsız Erdoğan’a esaslı bir cevap vereceğine olan inancım tamdır.

Sizlerin katkı ve önerilerini önemsediğimi bir kez daha belirtmek isterim.

Dostça selamlarımla

Hızır Bahtiyar Aytaç – CHP Dersim Belediye Başkan Adayı 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>